TRY  
Türkçe  

S.S.S.

En az araç kiralama süresi nedir ?

En az kiralama süresi  7 Gündür.

 

Araç kiralayabilmek için sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları nelerdir?

En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip olmak ve üst sınıf araç kiralamalarında en az 27 yaşında olma Ehliyet Kimlik Kredi kartı sgk dökümanı Findeks raporu kkb 1350 puan Şirketler için Vergi levhası imza sirküleri faaliyet belgesi yetkili kimlik kullanıcı ehliyet ve kimlik Findeks raporu belgelerinin eksiksiz ve tam olma koşulları aranır.

 

Sigorta çeşitleri ve kapsamları nelerdir ?

Sigortaların geçerlilikleri, Trafik kaza, Hırsızlık ve Akol raporlarının ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması halinde kendiliğinden ortadan kalkar. Cam, ayna ve far kırılması, lastiklerin yarılması ile kullanım hatalarından doğacak zararlar, sigorta kapsamı dışında tutulmuştur.

 

Kiraladığım aracı benden başka biri kullanabilir mi ?

Ozat Rent a Car aracını kiralayan dışındaki 3. şahısların kullanımları, ancak sürücü belgesi ve kimlik belgelerinin Ozat Rent a Car yetkilisi tarafından kira sözleşmesine kaydı halinde mümkündür.

 

Uzun süreli kiralama koşulları nelerdir ?

30 gün ve üzeri araç kiralama ihtiyaçlarınız için +90  0850 885 22 12 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

 

Ek Hizmetleriniz nelerdir ?

GPS(Navigasyon cihazı) : Rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ek ücret karşılığında temin edilebilir.

OGS cihazı : Kiralama süresi boyunca 5 TL.hizmet bedeli karşılığında temin edilebilir. Kullanım ücretleri ayrıca tahsil edilir.

Bebek Koltuğu : Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde ek ücret karşılığında sağlanabilir.

Teslim ve Bırakma : Ozat Rent a Car istasyonlarının bulundukları merkezlerde istenilen yere araç teslimi ve / veya bırakılması 20 Euro karşılığında sağlanmaktadır. Ozat Rent a Car Araç Kiralama istasyonlarının bulunmadığı yerlerde km başına 0,30 Euro hesaplanır.

 

Ödeme şekilleri nedir?

Ödemeler geçerlilikleri Ozat Rent a Car tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir. Seçilen ödeme türüne bakılmaksızın, yaklaşık kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır. Kira bedeline ek olarak kredi kartından araç grubuna göre değişen tutarlarda depozit amaçlı provizyon alınır.

 

Provizyon  İADESİ. !

Depozit yada provizyon iadesi araç tesliminde araç gurubuna yada müşteri ehliyet ve yaşına göre değişebilir. lüks araçlarda çift kredi kartı ibraz etmesi zorunludur. araç dönüşünde hgs avrasya osmangazi ve yss köprü geçişleri hesaplanır. müşteriye bilgisi verilir. müşteri isteğine göre geçiş ücretleri provizyon tutarından yada nakit olarak ödeyebilir. kalan provizyon tutarı araç yol durumuna göre (şehir içi - şehir dışı kullanım ) en az 7 ile 21 iş günü içinde trafik cezası araç hasarı yoksa iadesi yapılır.

Kendi Aracınızla Para Kazanı;

Kendi aracınızı kiralayarak para kazanmak istemez misiniz? Bunun için yurt içi ve yurt dışından gelen tüm müşterilere araç kiralama ve transfer hizmeti sunan Ozat Rent a Car olarak, kişilerin hususi araçlarını yıllık olarak kiralayarak kişilerin kendi aracı ile para kazanmasına imkan sunuyoruz. Oldukça basit olan sistemimizde kendi aracınızı sözleşmeli olarak kiraya verdiğiniz andan itibaren kazanmaya başlayacağınızdan ve kazançlı çıkacağınızdan hiçbir şüpheniz olmasın.
 
 
 
Hangi Araçları Kiraya Alıyoruz?
 
Kiraya vermek istediğiniz aracınızın 2015 model ve üstü olması ve hiçbir pert kaydı olmaması gerekiyor. Bu şartları sağlayan tüm araçların kilometrelerine ve modellerine bakmadan ücretsiz olarak eksper raporlarını alıyor ve belirlenen aracın piyasa değerini araç sahibi ile birlikte belirleyerek, araca tamamen hakkettiği değeri biçiyoruz. Bu sayede kiralama sözleşmesi bittiğinde aracın boya durumundaki değişiklikleri ve hasarı görerek ona göre bir değer kaybı biçiyor ve araç sahibine gerekli yardım ve imkanları sağlıyoruz.
 
 
 
Değer Kaybını Alıyoruz:
 
Kiralama süresince oluşan kaza ve değişim durumlarında, sizin için sigortadan değer kaybını alıyor ve aracınızın değerini kaybetmesinin önüne geçiyoruz.
 
 
 
Örneğin, kiralamaya sunulacak araçta 2 parça boya bulunuyor ve kullanımına bakılarak piyasa değeri 95.000 TL olarak belirleniyor. Kiralama sözleşmesi 1 yılın sonunda dolduğunda kiralama süresince oluşan hasar kayıtlarını ve parça boyalarını hesaplıyoruz. Bu noktada araç 15.000 TL gibi bir değer kaybına uğramış oluyor.
 
 
 
Bu durumda, kiralama süresince gerçekleşen 3 kazanın sigortadan değer kaybı alınarak araç sahibinin haklarını koruyor ve zararını karşılıyoruz. Değer kayıpları sigorta şirketleri tarafından direkt olarak arabanın ruhsat sahibin IBAN numarasına gönderiliyor. Fakat araçların sigortadan değer kaybı alabilmesi için de belli başlı şartlar bulunuyor, bunlar:
 
-Aracın 5 yaşını aşmamış olması,
 
-150.000 km’yi geçmemesi
 
-Kazadan etkilenen parçanın daha önce kaza kaydının ya da boya değişiminin olmaması.
 
 
 
Aynı zamanda sunduğumuz sözleşmelerde değer kayıpları ve sözleşme bitiminde araçların satış durumu ile ilgili de sizleri koruyoruz. Örneğin, 95.000 TL’lik aracınız kiralama sürecinin sonunda oluşan 15.000 TL’lik değer kaybı sigorta tarafından ödendiğinde aracınız 80.000 TL’ye alıcı bulabiliyorsa, şirket olarak herhangi bir ceza ödemiyoruz. Fakat 80.000 TL yerine 75.000 TL’ye alıcı bulunması durumunda, şirket olarak aradaki bu 5.000 TL’lik farkın ödemesini şirket olarak sizlere yapıyoruz.
 
 
 
Tamamen Güvenli
 
Aracınızı kiraya verdikten sonra aracınızla oluşabilecek herhangi bir yasa dışı işlem ya da durumda araç sahibi olarak herhangi bir güvenlik sıkıntısı ile karşılaşmayacağınızı garanti ediyoruz!
 
 
 
Aracınızı kiraya verir vermez, ruhsat sahibi (araç sahibi) ile yapılan sözleşmeden sonra aracın emniyet ve maliye kaydını yapıyor ve sonrasında aracınızı kiralayan müşterilere KABİS kaydı oluşturuyor ve müşteri ile de ayrı bir sözleşme yapıyoruz. Bu sayede aracınız kiralama sırasında herhangi bir suça karışırsa, yapılan sözleşmeler ve kayıtlar ile emniyet o süreçte aracın kirada olduğu ve kim tarafından kiralandığı görerek tüm bilgilere erişebiliyor.
 
 
 
Yani bu tarz bir durumda her şey kayıtlı ve sistemli yürüdüğü için, emniyete imzalanan sözleşmeleri ve bilgileri teslim ederek ruhsat sahibinin güvenliğini sağlıyor ve kötü bir durum yaşanmasının önüne geçiyoruz.
 
 
 
Ödemeleriniz Güvende
 
Aracınız ile para kazanmaya teslimden hemen sonra kolay bir şekilde başlayabiliyorsunuz. Kiraya vermek istediğiniz aracı teslim aldığımız tarihten itibaren 5 gün içerisinde aracın gerekli servis kontrollerini yapıp ve GPRS takip sistemlerini yerleştiriyor ve 3. İş gününde ilk ödemeyi ruhsat sahibinin IBAN’ına yatırıyoruz. Daha sonraki ödemeler düzenli olarak her ayın sözleşme onay ve düzenleme tarihinde  ruhsat sahibinin sözleşmede belirtilen banka IBAN numarasına  yatırılıyor.
 
 
 
Eğer kiraladığınız aracın ödemesini elden almak istiyor ya da başka bir IBAN hesabına geçirilmesini istiyorsanız, her ödemede ruhsat sahibinin imza atması gerekiyor.
 
 
 
Cezaları da Biz Karşılıyoruz
 
Aracınızı sözleşmeli olarak kiraya verdiğiniz sürede oluşan tüm trafik ve karayolları cezalarını Ozat Car olarak biz ödüyoruz.
 
 
 
Sözleşmeyi Fesh Etme
 
Hususi aracınızı kiralamak için yapılan 1 yıllık sözleşmede şirket tarafından ödemelerin gününde yapılmaması durumunda,  kiralayan sözleşmeyi fesh edebilir. cezai işlem yoktur.
 
 
 
Bunun haricinde ödemelerin gününde yatması ve kiralamada 3 ay süre dolduktan sonra aracınızı 21 gün öncesinden yazılı beyanda bulunarak geri isteyebilirsiniz. Bu noktada kiradaki araç, hiçbir ceza çıkmadan 21 iş günü içerisinde ruhsat sahibine teslim edilmektedir. yine cezai işlem yoktur.
 
 
 
Aracınızın Bakımı Bize Ait
 
Aracınızı kiraya verdikten sonra 10.000 km bakımı ve araç muayenesi şirketimiz tarafından karşılanıyor. Kiralanan aracın eğer kendi yetkili servisinde garantisi sürüyorsa, garanti konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamanız adına tüm işlemleri yetkili serviste yaptırıyoruz. Aracınız 3 yaşını doldurduysa ya da garanti kapsamı dışında ise de araçların tüm bakımlarını (ağır bakım dahil) kendi servisimizde yaptırıyoruz.
 
 
 
Kiralama süresince herhangi bir sıkıntı yaşamadan, araçların bakım ve muayenelerini aksatmadan düzenli bir şekilde yaptırıyor ve sözleşme sonunda size teslim ediyoruz.
 
 
 

Aracımı kirala en çok sorulan soruları sizin için seçtik;

 
ARACIMA AYLIK NE KADAR ÖDEME OLUR.?
Bu bilğileri size verebilmemiz için aracınızın marka model km hasar kaydı kasko değeri ve satış değerini 0850 885 2 216 numaralı whatsaap numaramıza gönderip fiyat alabilirsiniz yada aracınızın piyasa değeri üzerinden kendiniz hesaplayabilirsiniz fiyatlar 31 AĞUSTOR 2021 TARİNE KADAR geçerlidir EYLÜL EKİM KASIM ARALIK VE OCAK FİYATLARI İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
 
Hesaplama için:
    50.000 - 200.000 TL DEĞERİ OLAN ARAÇLAR İÇİN =   22     
    201.000 - 300.000 TL DEĞERİ OLAN ARAÇLAR İÇİN = 18        
    301.000 - 490.000 TL DEĞERİ OLAN ARAÇLAR İÇİN = 14    
 
 
SÖZLEŞME SÜRESİ NE KADAR.?
Sözleşme süresi araç sahibinin isteği üzerine 12 ay yapılır 12 aylık periyodlar halinde uzatma yapılır ve ekstra ücret zammı yapılarak uzatılır araç sahibi isteği üzerine sözleşme fesh edilebilir yalnız 21 iş günü öncesi info@mpfilo.com adresimize bildirmesi zorunludur. araç eksikleri giderilir detaylı temizliği yapılır eksper raporu alınır sözleşmede yazılan değerine  fiyat belirlenir sözleşme şartları gereğince araç sahibine fesh etmesinden dolayı parasal cezai işlem uygulanmadan teslim edilir.
 
 
EN AZ KAÇ YILLIK SÖZLEŞME YAPIYORSUNUZ.?
12 aylık periyodlar halinde sözleşme yapılır.
 
 
KİLOMETRE SINIRI VARMI.?
12 ay 50.000 km sınır istenir km aşımında sözleşme yenilemede araç sahibine km başına 0.25 kuruşdan ödeme yapılır.
 
 
 
 
 
 
KASKO BAKIM GİBİ MASRAFLAR KİME AİT.?
sözleşmede belirtildiği gibi aracın verğileri bakımları lastik değişimi kiralama kaskosu muaynesi gprs takip sistemi masrafları noter sözleşme masrafları sözleşme verğileri kiralamadan doğan kdv ödemesi gelir verğisi ödemesi değer kaybı kaza durumunda kira kaybı gibi masrafları şirketimize aittir,
Aracın sadece trafik sigortası ödemesi ile 6 aylık mtv ödemeleri araç sahibine aittir.
 
 
 
 
 
YERİNİZ NEREDE.?
https://www.ozatrentacar.com/iletisim
 
 
 
ÜCRET HER AY SABİTMİ.?
Evet sözleşmede yazılan aylık ücret her ay sabit sözleşmede belirtilen tarihte ruhsat sahibi banka hesabına yatırılır.
 
 
 
KAZA DURUMUNDA NE OLUR.?
SÖZLEŞME MADDELERİMİZE DEĞER KORUMA MADDESİNİ EKLİYORUZ VE KASKO ŞİRKETİNDEN HERHANGİ BİR KAZA SONUCU DEĞER KAYBI ARAÇ RUHSAT SAHİBİ HESABINA KASKO VE SİGORTA ŞİRKETİNDEN HESABINA YATIRILIYOR.
KASKO ŞİRKETİNDEN DEĞER KAYBI GELMEZSE NE OLUR
ARAÇ ŞİRKETİMİZE ŞÖZLEŞME YAPILDIĞI ANDA O GÜNKİ ARAÇ DEĞERİ SÖZLEŞMEYE EKLENİYOR VE 1 YIL SONUNDA RUHSAT SAHİBİ ARACINI SATMAK İSTERSE SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN DEĞERİN AYNI DEGERDE YADA ÜSTÜNDE SATIŞ OLUR SÖZLEŞMEDE YAZILAN DEĞERİN ALTINDA SATIŞ GÖRÜRSE SÖZLEŞME ŞARTI GEREĞİ ŞİRKET ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
 
 
VERGİ ÖDEMESİ ÇIKARMI.?
Mtv verği ödemesi haricinde araç sahibine verği ödemesi cıkmamaktadır.
 
 
ŞEHİR DIŞINDAYIM NE YAPMALIYIM.?
İstanbul başakşehirde bulunan ofisimize gelemiyorsanız info@mpfilo.com yada 0850 885 2 216 numaralı whatsap üzerinden araç bilğilerinizi gönderip şirketimiz tarafından size gönderilen proforma  sözleşmeye onay vermeniz durumunda bulunduğunuz konumda yetkili personellerimiz gelip noterde sözleşmeler yapılarak 
çalışmaya başlayabiliriz.
 
 
SÖZLEŞME ÖRNEĞİ GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ.?
 
Ruhsat ve araç resimlerinizi göndermeniz halinde sözleşme aracınıza yapılarak gönderiyoruz.
 
 
GPRS ARAÇ TAKİBİ VARMI.?
 
Evet yine sözleşme şartlarımız gereğince 24 saat aracınızı izleme hakkınız bakım takip hakkınız vardır herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.
 
 
 
 
 
 

ARAÇ FİLOSU En uygun fiyatlarla en kaliteli araç kiralama hizmeti!

ÜYELİK İŞLEMLERİ Hemen ücretsiz üye olun, rezervasyon takibini kolayca yapın!

EKSTRA SEÇENEKLER Rezervasyonun ekstraları ile sürüşünüzü kolay ve güvenli yapın!

BİZE ULAŞIN Her türlü soru ve sorununuz için bize hemen ulaşabilirsiniz!

https://www.ozatrentacar.com/ © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır -